Mikor volt részünk utoljára olyan színházi előadásban, hogy napokig nem tudtunk másra gondolni? Sokan percekig nem tudtak megszólalni az előadás után. Mások meg végig sírtak a taps alatt.
Csodálatos élményben lehet része annak, aki elmegy a Nemzeti Színház Sára asszony című darabjára. Vidnyánszky Attila rendezésében, a marosvásárhelyi Spectrum Színház közreműködésével egy kis színpadon, a Kaszás Attila Teremben látható a darab.
Egy család életébe tekinthetünk bele, akik hétszer álltak meg gyermekeik koporsója mellett. Hét gyermeküket temették el az elmúlt évek alatt. Részesei leszünk lelki tusáiknak, válaszok keresésének, és együtt gyötrődünk a szereplőkkel, hogy vajon mi történik a születendő gyermekkel.
Miért érdekes ez gyülekezetünk számára? Hiszen Budapesten sok színházban sokféle előadást lehet látni. Miért pont ezt emeljük ki?
Gyönyörű hitvallás ez a darab. Egy református család életéről szól. Református énekekkel és liturgiai elemekkel. Végre egy darab, mely nem szégyelli keresztyén értékeinket, és bátran hitvallást tesz. Felemelő, ahogy szólnak a színpadon a zsoltárok és a dicséretek!
Másrészt a darab írója itt jutott hitre, a gyülekezetünkben. Lánya a Julianna iskolánk diákja. Ma a rokonai járnak ide, közénk.
Döbrentei Sarolta a darab bemutatását követő közönségtalálkozón többször is hangsúlyozta, hogy hitvallásként írta a darabot. Rámutatott, hogy az emberi élet célja 1Móz 2,15 alapján, hogy Isten megbízza az embert, amikor megteremti a földet és őt, hogy „művelje és őrizze azt”. Vajon hogy tudja teljesíteni ezt a célt az a család, aki ilyen súlyos lelki terheket cipel?
A darab egyik kulcsgondolatát egy fasori igehirdetés ihlette. Akkor ez így hangzott: egy tízgyermekes édesanyát megkérdeztek az éppen születendő gyermek érkezése előtt a kórházban. Miért szül ennyi gyermeket erre a világra? Nem látja, hogy milyen ez a világ? Milyen jövő vár rájuk? Az édesanya csendesen így felelt: „Én nem e világra szülöm őket…”
A premier után így ajánlotta nekünk az írónő a darabot: „Szeretettel ajánlom nektek ezt az előadást, mely a Fasor szolgálata, hiteles hívő példája nélkül nem jött volna létre. Köszönöm, hogy Jézus hű szolgáiként só és lámpás vagytok a világban. Az itt hallott igehirdetések által ismertem meg és fogadtam be az evangélium üzenetét.”
Mi is szeretettel ajánljuk megtekintésre a Sára asszony című darabot. Áldást kívánunk a darab további előadásaira! Akár itthon, Magyarországon, akár a következőkben, amikor Erdélyben fogják játszani. Jusson el sokakhoz, hogy minél többen megerősödjenek a hitükben és hitvallásukban! Legyen áldott igehirdetés, szóljon az Ige általa is!
Egyedül Istené a dicsőség! Őt magasztaljuk, hogy felhasználja a gyülekezetünket, és innen is kiáradt az evangélium, és sokakhoz eljutott. Hálát adunk Urunknak, hogy az Ige sokak életét megújítja, és bátor hitvallásra késztet ebben a világban!