Nagyon nehéz feladatnak bizonyult egy szerető, gyülekezetbe beágyazott, elrejtett szolgáló életből kiválva egy új gyülekezetben megtalálni és megállni a helyünket. De az előbbi kényelmét az elhívás komolysága és az Istennek való engedelmeskedés életharca győzte le. Kezdetben a lelkészek mögött segítettük a házaspári munkát, de minden más alkalmi lelki munkában is megmérettünk. Hétközi bibliaórák, gyermek-istentiszteletek szolgálatait végeztük. Sok, gyülekezeten kívüli bizonyságtételünk és feladatunk is volt házassággondozó szolgálatunk révén, gyermekeink cseperedése pedig nem kevés feladatot jelentett, hiszen a legkisebbek, ikerpár lévén, újszerű kihívásokkal szembesítettek bennünket. Orvosi hivatásom is számos feladattal járt, mivel a keresztyén közéletben hívő nőgyógyászként is meg kellett jelennem, hivatásom mindennapi terheiről nem is beszélve.
A 2000 és 2006 közötti egyházi ciklusban presbiternek választott a gyülekezet, majd 2003-tól missziói gondnokként is szolgáltam. A párosköri szolgálatainkat kiegészítette a gyülekezet fiatal párjai számára tartott házi bibliaóránk, mely rendszeres alkalmat adott a hitre jutottak érlelésének, a velük való közösség gyakorlásának. E csoportok ma megszaporodva sok szolgáló testvér számára jelentik a gyülekezethez tartozásuk szoros kapcsolódási pontját. A nyaranta rendszeressé vált nagybörzsönyi családos hetek nem csak kiemelkedő alkalmai lettek a gyülekezet hitre jutott párjai számára, de idővel ki is próbálhatták magukat a szolgálatok terhei és erőfeszítései között. Természetesen más rétegalkalmak is megújultak vagy születtek a gyülekezetben, melyekben Márti tevékenyen részt vett, úgymint az asszonyok és baba-mama körösök között végzett szolgálat vagy a komatál, a gyermekágyas kismamák meglátogatását és élelmezését segítő szolgálat.
Nagy segítségünkre volt a gyülekezet vezetésének bizalma is irányunkban, szabad kezet adva a hetek szervezésében, lebonyolításában, lelki folyamuk megtervezésében. Rendszeressé váltak a gyülekezetünkben olyan alkalmak, mint a teaház, a tavaszi és karácsonyi családos csendesnap, a férfi-, illetve női csendesnapok, melyeknek szervezését és lebonyolítását gyülekezetünk elhívott, hűséges tagjai közül toborozta és formálta Istenünk.
Mindez a sokféle szervezői és szolgálói munka csak Isten által formált házasságunk közös igája révén volt elhordozható. Mártival sok imádságunk, tusakodásunk, egymás testi-lelki gyengeségeinek elhordozása közös akaratra és erőfeszítésekre tanított bennünket, mely megerősített az egymás iránti hűségben, egymás megbecsülésében, bátorításában, intésében. Közben „példányképei” is lettünk a nyájnak (1Pét. 5,3), ami nem mindig volt könnyű, mert a vezetők magányossága sokszor nehéz terheket jelentett számunkra. Feleségem háttérmunkája, fizikai, lelki segítsége nélkül mindezeknek a kihívásoknak nem tudtam-tudtunk volna megfelelni. Az évek során a közösségünkben megérett szolgáló testvérek önálló szolgálatokban kezdtek el munkálkodni. Örvendezik a szívünk, mikor látjuk őket gyümölcsöző szolgálataikban! Jelenlegi gyülekezeti feladataink kevesebb operatív, de nagyobb lelki részvételt kívánnak tőlünk.